Podążając Śladami Kobiet w Matematyce

Podążając Śladami Kobiet w Matematyce

http://bsquared-consulting.com/?a=price-of-augmentin-Canada W dniach 22-24 czerwca 2017 roku odbyła się w Rzeszowie pierwsza konferencja z pionierskiego w Polsce cyklu „Śladami Kobiet w Matematyce”. Inicjatywa ta wpisuje się w analogiczne działania ogólnoeuropejskie i światowe. Konferencję zorganizowało Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce w 100-lecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej. Spotkanie naukowe, w którym wzięło udział 100 osób, skierowane było do całego środowiska matematycznego w kraju, uczestniczyli też naukowcy z zagranicy.

go to link

follow link  kj / 11-07-2017

source

can you buy flagyl over the counter in Australia Gościem i jednocześnie honorowym przewodniczącym Komitetu Programowego był Profesor Zbigniew W. Raś (University of North Carolina at Charlotte, USA)-syn Profesor Heleny Rasiowej, specjalista w zakresie m.in. data mining, health informatics, business analytics-który wygłosił inauguracyjny wykład plenarny zatytułowany Can data science regulate the cost of artworks.
Ponadto w pierwszym dniu obrad miały miejsce odczyty plenarne zarówno naukowe jak też wspomnieniowe prezentujące sylwetkę i osiągnięcia naukowe Profesor Heleny Rasiowej. Mówcami byli uczniowie i współpracownicy patronki konferencji, których szerokie grono wzięło udział w imprezie. Podczas kolejnych dni trwania spotkania wykłady, zarówno plenarne jak i sesyjne, dotyczyły różnych dziedzin matematyki: równań różniczkowych, zastosowań matematyki w różnych ujęciach, topologii, teorii grafów czy dydaktyki matematyki. Odbyła się też sesja młodych naukowców i sesja plakatowa.
Ponadto w programie znalazł się panel dyskusyjny Droga do sukcesu w pracy naukowej.

buy amoxil in Kawasaki Japan

http://www.crystalcitymo.org/?c=buy-augmentin-UK-online Szczegóły i dokładny harmonogram można znaleźć na portalu konferencji pod adresem: http://konferencja.ptkwm.org.pl/.
Tam też umieszczone zostały slajdy z wykładów plenarnych i galeria fotografii.

get link Konferencja, pierwsza impreza naukowa zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce, okazała się niewątpliwym sukcesem.
Cykl „Śladami Kobiet w Matematyce” będzie kontynuowany. Kobiet, które osiągnęły wiele w dziedzinie matematyki nie było przecież mało. Warto przypomnieć ich postacie.

get link kj / 11-07-2017