III Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów (OMatKo), 15-17 kwietnia 2016, Wrocław

III Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów (OMatKo), 15-17 kwietnia 2016, Wrocław

Studenci Politechniki Wrocławskiej, członkowie trzech kół naukowych działających na Wydziale Matematyki PWr, zapraszają studentów matematyki z całej Polski do udziału w III Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów (OMatKo), która odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu.

kj / 14-02-2016

OMatKo, to wydarzenie będące owocem współpracy trzech matematycznych kół naukowych: Koła Naukowego Matematyki, Koła Naukowego Statystyki Matematycznej GAUSS i Koła Naukowego Inżynierii Finansowej. Wszystkie funkcjonują na nowopowstałym Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Celem konferencji jest zacieśnienie więzi między studentami matematyki z całej Polski,  wymiana poglądów, opinii, doświadczeń, a także nawiązanie kontaktów naukowych czy zawarcie nowych znajomości. Uczestnicy zgłaszają i przygotowują wykłady/prelekcje, które zaprezentują podczas spotkania.

Wydarzenie jest przygotowywane przez studentów dla studentów. Nie spodziewajcie się przydługawych i nudnych wykładów, to nie tutaj! – zapewniają organizatorzy.
Wystąpienia studentów będą przeplatane wykładami ekspertów w poszczególnych dziedzinach matematyki, głównie z zakresu  matematyki teoretycznej, matematyki finansowej, statystyki oraz matematyki przemysłowej. Planowana jest również sesja plakatowa. Dla najlepszych prelegentów przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Wolfram Alpha, Techland, KRUK S.A. oraz European Mathematical Society Publishing House.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem:
omatko.im.pwr.wroc.pl

Można też śledzić fanpage wydarzenia na Facebooku:
http://on.fb.me/17JJHiB

kj / 14-02-2016

ZałącznikSize
plakat konferencji III OMatKo 15-17.04.2016, Wrocław.png2.24 MB