Sesja naukowa i ogłoszenie wyników „XLVII Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki”

Oddział: 
Oddział Wrocławski
pt, 2013-12-13 16:15

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego zaprasza na sesję naukową połączoną z ogłoszeniem wyników „XLVII Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki”.

Sesja odbędzie się w dniu 13 grudnia 2013 roku (PIĄTEK), o godzinie 16:15 w sali im. Hugona Steinhausa Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Grunwaldzki 2/4.

Program spotkania:
1. ogłoszenie wyników Konkursu;
2. wręczenie nagród laureatom konkursu;
3. wystąpienia   LAUREATÓW:

TOMASZ JETKA (Uniwersytet Warszawski, III nagroda), Nitrogen Assimilation in Escherichia Coli: how do Cells Process Information (15 min)

MICHAŁ BOSY (Politechnika Wrocławska, III nagroda), Estymatory największej wiarygodności w rodzinach wykładniczych (15 min)

KAMIL BOGUS (Politechnika Wrocławska, I nagroda), Oszacowania gęstości prawdopodobieństw przejścia dla procesów Bessela na półprostych (25 min)

JECEK PODLEWSKI (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, I nagroda), Minimalizacja ryzyka empirycznego w problemach odwrotnych (25 min)

W przerwie zapraszamy na kawę, herbatę i poczęstunek.

Oddział Wrocławski PTM

Nagrody zostały ufundowane przez Fundację Polska Miedź i SAS Institute.

Plakat informujący o sesji znajduje się pod adresem
http://www.math.uni.wroc.pl/~pborod/ptm/ogloszenie-wynikow.pdf

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się pod adresami:
http://www.math.uni.wroc.pl/ptm/
http://www.ptm.org.pl/konkursy/wyniki-kolejnych-edycji-konkursu-na-najlepsza-prace-studencka-z-teorii-prawdopodobienstwa-i