Teoria liczb w zadaniach-nowa pozycja wydawnicza PWN

Teoria liczb w zadaniach-nowa pozycja wydawnicza PWN

Teoria liczb w zadaniach przeznaczona jest dla wszystkich interesujących się elementarną teorią liczb. Tematyka zbioru zdań odpowiada materiałowi semestralnego kursu elementarnej teorii liczb. Książka uzyskała patronat Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

kj / 24-05-2018

Autor, Jerzy Rutkowski, zebrał prawie 300 zadań z teorii liczb oraz 80 przykładów opatrzonych dokładnie przedstawionymi precyzyjnymi rozumowaniami. Każda jednostka tematyczna książki rozpoczyna się od prezentacji niezbędnych elementów teorii i zawiera przykładowo rozwiązane zadania. W końcowej części książki zamieszczone zostały poprawne odpowiedzi.

Istotą matematyki jest przeprowadzanie rozumowań. Chcąc jej posmakować, musimy zdobyć się na czynienie tego samodzielnie, czy to studiując wykłady i podręczniki (szukając samodzielnie dowodów przedstawianych tam twierdzeń) czy też rozwiązując wartościowe zadania. „Teoria liczb w zadaniach” będzie dla czytelnika doskonałą pomocą, by cel taki zrealizować i przez rozwiązywanie umiejętnie dobranych zadań zaznajomić się z jedną z najstarszych dziedzin Królowej Nauk.

Z recenzji Macieja Radziejewskiego, UAM Poznań

Jerzy Rutkowski jest wykładowcą w Zakładzie Algebry i Teorii Liczb, Wydziału Matematyki i Informatyki  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilku książek wydanych przez PWN, m.in. Zadania z algebry abstrakcyjnej, Zadania z funkcji analitycznych, Algebra abstrakcyjna w zadaniach oraz licznych artykułów naukowych.

Więcej informacji o nowej pozycji wydawniczej PWN pod adresem:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Teoria-liczb-w-zadaniach,747654742,p.html

 

kj / 24-05-2018