Konferencja ŚLADAMI KOBIET W MATEMATYCE - w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej, 22-24 czerwca 2017, Rzeszów

Konferencja ŚLADAMI KOBIET W MATEMATYCE - w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej, 22-24 czerwca 2017, Rzeszów
Termin: 
2017-06-22 - 2017-06-24
Miejsce: 
Rzeszów

W dniach 22-24 czerwca 2017 roku w Rzeszowie odbędzie się konferencja Śladami Kobiet w Matematyce - w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej, pierwsza z cyklu konferencji mających za zadanie promowanie osiągnieć i zasług kobiet, których badania, działalność zawodowa i publikacje wniosły istotnie znaczący wkład w rozwój nauki polskiej, głównie matematyki i nauk pokrewnych. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce we współpracy z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego .

kj / 27-01-2017

 

Obrady będą mieć miejsce na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Stanisława Pigonia 1.

Konferencja Śladami Kobiet w Matematyce-w stulecie urodzin Profesor Heleny Rasiowej będzie poświęcona upowszechnianiu i promocji nauki - w szczególności matematyki i jej zastosowań, popularyzacji wyników działalności badawczo-rozwojowej również na arenie międzynarodowej.
Konferencja w zamierzeniu ma stać się prekursorską prestiżową konferencją w Polsce, pierwszą w cyklu poświęconym uhonorowaniu dorobku naukowego oraz dydaktyczno-organizacyjnego kobiet zajmujących się naukami ścisłymi.

Głównym celem konferencji jest uhonorowanie wybitnej polskiej matematyczki - specjalistki w zakresie logiki, algebry, teorii mnogości i informatyki teoretycznej - profesor Heleny Rasiowej, której 100-lecie urodzin przypada w 2017 roku.

W programie spotkania jest też miejsce na szeroką wymianę doświadczeń i przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych specjalistów zajmujących się matematyką i dziedzinami pokrewnymi. Zachęcamy szczególnie kobiety do aktywnego udziału i organizowania sesji tematycznych. Przewidziane są również wykłady plenarne zaproszonych mówców.

Zgłoszone sesje tematyczne:

  • sesja specjalna zatytułowana Wieczór wspomnień o profesor Helenie Rasiowej,
  • sesja podstaw matematyki i logiki,
  • sesja analizy zespolonej,
  • sesja zastosowań matematyki,
  • sesja dydaktyki,
  • sesja równań różniczkowych,
  • sesja rozszerzeń i zastosowań zbiorów rozmytych,
  • sesja młodych naukowców.

W ramach konferencji odbędzie się też panel dyskusyjny, na którym przedyskutowane zostaną sposoby przezwyciężania trudności pojawiających się zarówno w pracy naukowej jak i w drodze do sukcesów, oraz zaprezentowane zostaną pozytywne wzorce osobowe (Role Models).

Więcej szczegółowych informacji, program, rejestracja i płatności on-line na portalu konferencyjnym pod adresem:
http://konferencja.ptkwm.org.pl/

kj / 27-01-2017

ZałącznikSize
afisz konferencji Śladami Kobiet w Matematyce 2017.pdf7.64 MB