Czwarta edycja ogólnopolskiego Dnia Popularyzacji Matematyki, 13-14 września 2018, Warszawa

Czwarta edycja ogólnopolskiego Dnia Popularyzacji Matematyki, 13-14 września 2018, Warszawa

Już po raz czwarty Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki. Ze względu na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem w latach ubiegłych, najbliższy IV DPM potrwa aż dwa dni. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Matematyka dla Informatyki – organizatorzy pragną w ten sposób włączyć się w obchody jubileuszu 70 lat polskiej informatyki (info na portalu http://70-lat-informatyki.pl/ ). Impreza została objęta patronatami Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

kj / 20-06-2018

Od Organizatorów.

W dniu 13 września 2018 roku zapraszamy na Wydział MiNI PW uczniów liceum, gimnazjum i najstarszych klas szkoły podstawowej. Natomiast zajęcia 14 września 2018 roku dedykowane będą uczniom szkół podstawowych.

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich pasjonatów matematyki i informatyki na zajęcia popularnonaukowe przygotowane specjalnie dla nich przez wybitnych wykładowców z całej Polski. Odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty, konkursy, pokazy i inne atrakcje związane z matematyką i informatyką. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę matematyczną, ale także dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w naukach technicznych, przede wszystkim w informatyce. Jak co roku będzie to również okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, a także do zabawy nauką.

Zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć dla uczniów podczas Dnia Popularyzacji Matematyki  prosimy o wypełnienie do dnia 14 lipca formularza dostępnego na stronie  
https://goo.gl/forms/tmc8d0Ai3FgX7Byn1

Dokładny program IV Dnia Popularyzacji Matematyki pojawi się na stronie internetowej
http://dpm.mini.pw.edu.pl/
pod koniec sierpnia

Tam również znaleźć można informacje o podobnych imprezach organizowanych w latach ubiegłych.

Na wszystkie zajęcia IV DPM wstęp jest wolny, jednak na niektóre wykłady i warsztaty obowiązywać będą zapisy  - uruchomimy je na początku września.