2019 ROKIEM MATEMATYKI

2019 ROKIEM MATEMATYKI

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, w dniu 20-12-2018 ustanowił  rok 2019 Rokiem Matematyki.
Portal Roku Matematyki 2019, gdzie umieszczone są wszelkie informacje o imprezach odbywających się z tej niezwykłej okazji znajduje się pod adresem:   http://www.jrm2019.pl/

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w stulecie PTM, 3-7 września 2019, Kraków

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w stulecie PTM, 3-7 września 2019, Kraków
Termin: 
2019-09-03 - 2019-09-07
Miejsce: 
Kraków

W dniach 3-7 września 2019 roku odbędzie się w Krakowie Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w stulecie PTM. Organizatorami konferencji są Polskie Towarzystwo Matematyczne i Uniwersytet Jagielloński we współpracy z innymi uczelniami krakowskimi. Obrady toczyć się będą w obiektach UJ oraz AGH. Więcej informacji i rejestracja na portalu Jubileuszowego Zjazdu. Plakat imprezy w załączniku.

kj / 18-06-2018

Konkurs mBanku WIELCY POLSCY MATEMATYCY ZNANI I NIEZNANI rozstrzygnięty

Konkurs mBanku WIELCY POLSCY MATEMATYCY ZNANI I NIEZNANI rozstrzygnięty

Warszawskie IX LO im. Klementyny Hoffmanowej zdobyło Grand Prix - grant w wysokości 10 000 PLN w konkursie Fundacji mBanku za film dokumentalny na temat życia i osiągnięć Karola Borsuka i Samuela Eilenberga. Do konkursu zgłoszono 146 różnorodnych prac: filmów, komiksów, blogów, prezentacji, itp.. Konkurs został ogłoszony przez Fundację mBanku z okazji uchwalenia przez Senat RP roku 2019 ROKIEM MATEMATYKI.
Zwycięską pracę można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/embed/ubmVjGPX0Zs
Więcej o konkursie i wszystkich laureatach na portalu mFundacji: https://www.mbank.pl/mfundacja/wielcy-polscy-matematycy/

kj / 10-08-2019

Konferencja On the Trail of Women in Mathematics-in Honor of Sofia Kowalewska, 31 sierpnia - 2 września 2019, Kraków

Konferencja  On  the Trail of Women in Mathematics-in Honor of Sofia Kowalewska, 31 sierpnia - 2 września 2019, Kraków

W dniach 31 sierpnia - 2 września 2019 roku w Krakowie odbędzie się konferencja On the Trail of Women in Mathematics - in Honor of Sofia Kowalewska. Obrady będą mieć miejsce w budynku Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, budynek B7, al. Mickiewicza 30. Organizatorami są Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce oraz Wydział Matematyki Stosowanej AGH.
Rejestracja i szczegóły na portalu konferencji pod adresem:
https://skwm.ptkwm.org.pl/index.php

kj / 12-02-2019

Irena Lasiecka laureatką Bellman Award 2019

Irena Lasiecka laureatką Bellman Award 2019

Irena Lasiecka (fot.) z University of Memphis, USA, została tegoroczną laureatką prestiżowej Richard E. Bellman Control Heritage Award, za swój wybitny wkład w rozwój teorii sterowania. Nagroda przyznawana jest przez American Automatic Control Council, członka instytucjonalnego International Federation of Automatic Control (IFAC) i stanowi najwyższe uznanie dla osiągnięć naukowych osób, których praca w zakresie teorii sterowania w znacznej mierze przebiegała w USA.
Więcej o laureatce i nagrodzie pod adresem:
http://a2c2.org/awards/richard-e-bellman-control-heritage-award

kj / 09-08-2019

Carola-Bibiane Schönlieb laureatką Calderón Prize 2019

Carola-Bibiane Schönlieb laureatką Calderón Prize 2019

Carola-Bibiane Schönlieb (fot.) z University of Cambridge, UK, została tegoroczną laureatką prestiżowej Calderón Prize. Nagroda, ustanowiona w roku 2007, jest przyznawana co dwa lata przez The Inverse Problems Internationals Association (IPA). Po raz pierwszy wyróżnienie to otrzymała kobieta.
Więcej o laureatce i nagrodzie pod adresami:
http://www.damtp.cam.ac.uk/user/cbs31/Home.html
https://www.aip2019-grenoble.fr/en/page/calderon_prize

kj / 09-07-2019
 

Wyniki półfinału 41. edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego

Wyniki półfinału 41. edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego

Do finału 41. edycji Konkursu Uczniowskich z Matematyki  im. Pawła Domańskiego, którego organizatorami są  czasopismo popularnonaukowe Delta oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne, zakwalifikowało się sześciu uczestników. Finał Konkursu odbędzie się w Krakowie podczas Jubileuszowego Zjazdu Matematyków Polskich w stulecie PTM. Prezentacji prac będzie można wysłuchać w dniu 4 września 2019 roku.

kj / 06-07-2019

LXIII edycja Konkursu im. Józefa Marcinkiewicza ogłoszona

LXIII edycja Konkursu im. Józefa Marcinkiewicza ogłoszona

Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłasza 63. edycję Konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z dowolnej dziedziny matematyki.Termin składania prac upływa z dniem 30 września 2019 roku.

kj / 21-06-2019

Kolejna edycja Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej ogłoszona

Kolejna edycja Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej ogłoszona

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłasza kolejną edycję Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki.
Termin składania prac upływa z dniem 30 września 2019 roku.

kj / 15-06-2019

I edycja Konkursu o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kobiet w Matematyce

I edycja Konkursu o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kobiet w Matematyce

Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce serdecznie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody PTKM przyznawanej kobietom za osiągnięcia w dziedzinie badań matematycznych opublikowanych w formie prac naukowych lub książek. Termin składania wniosków o przyznanie Nagrody upływa z dniem 30 września 2019 roku.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na portalu PTKM pod adresem:
https://www.ptkwm.org.pl/pl/dzialalnosc/konkursy.html

kj / 10-04-2019

Subskrybuje zawartość